с. Сусково. Сусківський ДНЗ

Доктор радить, консультує, інформує

ЯК НЕ ЗАХВОРІТИ НА ГРВІ

Гострі респіраторні захворювання (ГРВІ) називають простудними. І це справедливо, бо цим самим вказується на зв язок із переохолодженням. І дійсно, сильне переохолодження викликає зміни в слизовій оболонці верхніх дихальних шляхів. Таким чином, причиною виникнення ГРЗ є вірусна інфекція, розвитку якої сприяє переохолодження. Щоб попередити поширення хвороби, хворого необхідно ізолювати від здорових та надати консультацію спеціаліста. Збудники хвороби передаються від хворого здоровій людині через повітря, переносячись із дрібними крапельками слини і слизу, що розсіюються при чханні та кашлі. У більшості випадків ГРВІ протікає неважко. Температура підвищується на 1-2 дні, з являється нежить і почервоніння, які тривають 3-7 днів. Деякі віруси вражають дихальні шляхи, трахею чи бронхи. Зазвичай загальний стан хворого неважкий.

Однією з відмінностей ГРВІ від грипу є те, що в першому випадку захворювання починається менш гостро.

Наскільки небезпечні грип і ГРВІ?

Прийнято вважати – своїми ускладненнями, що частіше спостерігаються у ослаблених дітей і у людей похилого віку.

Якщо дитина занедужала раптово – стала млявою, сонливою чи навпаки неспокійною, у неї з явився жар, необхідно викликати лікаря, а до його приходу зробити наступне:

-покласти дитину на ліжко, добре провітрити кімнату. До голови прикласти салфетку, змочену водою, і часто змінювати її, хворому часто давати пити чай із лимоном, молоко, сік.

Під час спалаху епідемії ГРВІ можуть використовуватися екстрені засоби захисту. До них належать: інтерферон, оксолінова мазь. Інтерферон закладають у ніс двічі на день з інтервалом у 6 годин. Оксолінова мазь у період грипу застосовується для змазування носових ходів. Вона рекомендована і дорослим і дітям. Використовують двічі на день і особливо перед виходом на вулицю чи поїздкою у міському транспорті.

Також на ГРВІ рідко хворіють загартовані люди.

Загартування організму – один із найдоступніших, найдешевших засобів для профілактики захворювань на ГРВІ.Type the title here

Type the text here